Nasze wentylatory charakteryzują się energooszczędnością, długą żywotnością i cichą pracą.

Od 53 lat firma specjalizuje się w produkcji:

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów:

Metalplast – Wentylatory

Historia firmy METALPLAST Tarnowskie Góry Sp. z o.o. sięga czasów przedwojennych, co bez wątpienia jest zaletą, gdyż przełożyło się to na solidne doświadczenie zdobyte na przestrzeni wielu dekad. Po wojnie 11. 06. 1946r. przedsiębiorstwo zostało znacjonalizowane. Początkowe kroki przedsiębiorstwa stawiane pod nazwą „Fabryka Wyrobów Metalowych” to kontynuacja działań braci Strancik i wytwarzanie produktów typu śruby nakrętki, liczne okucia budowlane i ogólnie wyroby z metali kolorowych. Stan ten trwał do połowy lat 60-tych, kiedy to rozpoczęto produkcję wyrobów z tworzywa sztucznego dla budownictwa – co trwa po dzień dzisiejszy z licznymi sukcesami.

Przed 1990 rokiem firma działała pod nazwą Fabryka Elementów Wyposażenia Budownictwa „METALPLAST – Tarnowskie Góry” jako przedsiębiorstwo państwowe. W 1990 roku, pracownicy wybrali prywatyzację przez leasing kapitałowy. I tak z końcem 1990 roku utworzono spółkę pracowniczą P.P.H.U. METALPLAST Tarnowskie Góry Sp. z o.o.. W marcu 1993 roku, pomiędzy spółką, a Ministrem Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa podpisano umowę o przekazanie mienia do Skarbu Państwa do odpłatnego korzystania na okres 10 lat, do grudnia 2003 roku. Natomiast w sierpniu 2003 roku, dzięki umowie przeniesienia własności – akt notarialny z dnia 7. 08. 2003 roku, spółka przejęła majątek firmy na własność.

Obecnie firma METALPLAST jest renomowanym producentem wentylatorów, który działa na rynku już od ponad 53 lat. Przez ten czas zdobyła ogromne doświadczenie w tej dziedzinie, co pozwala na produkcję najwyższej jakości wentylatorów, spełniających różnego rodzaju potrzeby i wymagania klientów.

ZOBACZ OFERTĘ
KONTAKT

Wentylatory

Od 53 lat firma specjalizuje się w produkcji:

  • wentylatorów dachowych
  • wentylatorów promieniowych
  • wentylatorów kanałowych
  • tłumików akustycznych i podstaw tłumiących
  • elementów wentylacji
  • kopuł świetlikowych
  • wywietrzaków zespolonych

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów:

  • uruchomiliśmy produkcję wentylatorów chemoodpornych
  • posiadamy rozwiązania z zakresu sterowania pracą wentylatorów
Zobacz wszystkie produkty

METALPLAST posiada szeroki asortyment produktów, który obejmuje: wentylatory dachowe, wentylatory promieniowe, wentylację hybrydową – wentylatory i nasady hybrydowe, wentylatory kanałowe, wentylatory przeciwwybuchowe, wentylatory chemoodporne, wywietrzaki – wywietrzniki dachowe. Wentylatory te są wykonane z trwałych materiałów, odpornych na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych i szkodliwych. Są one również projektowane zgodnie z najnowszymi trendami i normami bezpieczeństwa, przez co każdy klient może znaleźć odpowiedni produkt dla siebie.Firma METALPLAST działa w oparciu o najnowsze technologie, co pozwala na produkcję wentylatorów o wysokiej efektywności energetycznej i wydajności aerodynamicznej, tym samym wentylatory te pozwalają na oszczędności energii i niską emisję dźwięku, co jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach. Materiały użyte do ich konstrukcji pozwalają na bezawaryjną eksploatację bez konieczności dodatkowych zabiegów konserwacyjnych, a także gwarantują długą żywotność. Firma stale inwestuje w rozwój i doskonalenie swoich produktów oraz wsparcie na tym polu pracowników. Dzięki temu, firma jest w stanie dostarczać klientom produkty na najwyższym poziomie i spełniać ich potrzeby.

METAPLAST posiada również doskonałą obsługę klienta oraz wykwalifikowany zespół specjalistów, którzy służą pomocą i doradztwem w zakresie doboru odpowiedniego wentylatora. Dzięki temu, każdy klient może liczyć na szybką i profesjonalną pomoc oraz być pewnym, że zakupiony produkt spełni jego najwyższe wymagania.

Oferujemy wysokiej jakości produkty, części zamienne, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Wentylator dachowy

Wentylator dachowy to element systemu wentylacyjnego, który jest montowany na dachu budynku. Ma on za zadanie odprowadzanie zużytego powietrza z pomieszczeń. Wentylator dachowy jest przeznaczony do wsparcia obiegu powietrza w budynkach o dużej pojemności, takich jak hale produkcyjne, baseny, oczyszczalnie ścieków, magazyny czy centra handlowe. Urządzenie to jest wyposażone w silnik elektryczny, który napędza wentylator, wirnik, obudowę oraz podstawę z lejem wlotowym przez którą za pomocą kanałów wentylacyjnych lub bezpośrednio przez specjalny otwór w stropie powietrze jest odprowadzane na zewnątrz budynku. Nasze wentylatory dachowe są bardziej trwałe niż inne typy wentylatorów, ponieważ są wykonane z twardego PVC odpornego na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy śnieg oraz promieniowanie UV.

Wentylator kanałowy

Wentylator kanałowy to rodzaj wentylatora, który jest instalowany wewnątrz kanałów wentylacyjnych. Ma on za cel kierunkowe usuwanie powietrza z pomieszczeń wykorzystując kanały wentylacyjne. Wentylator kanałowy jest przeznaczony do wentylacji budynków o średniej pojemności, takich jak budynki użyteczności publicznej, szpitale, czy budynki mieszkalne. Na jego budowę przypada silnik elektryczny, który napędza wentylator, oraz w kanał wentylacyjny, za pomocą, którego powietrze wydostaje się na zewnątrz budynku.

Wentylator promieniowy

Wentylator promieniowy to element składowy wentylacji, który może być montowany na ścianie lub wewnątrz budynku. Jego głównym zadaniem jest odprowadzanie zużytego powietrza z pomieszczeń poprzez kanały wentylacyjne oraz wyrzutnie połączone z wentylatorem. Wentylator promieniowy WA jest głównie stosowany do obiegu powietrza w budynkach o mniejszej pojemności, takich jak budynki mieszkalne, biura, laboratoria czy sklepy, natomiast wentylator WB stosuje się w większych pomieszczeniach jak hale produkcyjne, sportowe czy oczyszczalnie ścieków. Urządzenie to posiada silnik elektryczny, który go napędza oraz „ślimakową” obudowę przez którą powietrze jest kierowane poza kubaturę budynku. Poza tym charakteryzuje się niskim poziomem hałasu, co jest szczególnie ważne w budynkach, w których wymagana jest cicha praca.

Wentylatory chemoodporne

Wentylatory chemoodporne są wykorzystywane w skutecznym odprowadzaniu powietrza z pomieszczeń, w których występują szkodliwe substancje chemiczne  Wykonane są z materiałów odpornych na działanie tych substancji zgodnie z załączoną tabelą odporności. Wentylatory chemoodporne zwane też kwasoodpornymi stosowane są w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, laboratoryjnym, czy w przypadku przetwarzania i magazynowanie chemikaliów.

Wentylacja hybrydowa

Wentylacja hybrydowa to system wentylacji, który łączy w sobie elementy wentylacji naturalnej i mechanicznej. Tego typu rozwiązanie przyczynia się do oszczędzania energii, lepszej jakości powietrza wewnątrz budynku niezależnie od pogody oraz daje możliwość przystosowania całego systemu pod konkretne potrzeby klienta. Wentylacja hybrydowa jest szczególnie przydatna w budynkach, w których ciężko zagwarantować naturalny obieg powietrza  oraz w budynkach spełniających stosowne wymagania odnośnie efektywności energetycznej.

Wywietrzaki – wywietrzniki dachowe

Wywietrzaki – wywietrzniki dachowe to urządzenia montowane na dachu budynku, służące do przepuszczania powietrza z budynku na zewnątrz. Mogą być ręcznie lub automatycznie regulowane poprzez przepustnice. W zależności od potrzeb pozwalają na zwiększenie efektywności wentylacji budynku poprzez usuwanie zużytego powietrza i zapewnianie dopływu świeżego. Rozwiązania te są często stosowane w połączeniu z innymi systemami wentylacji, takimi jak wentylatory dachowe, czy kanałowe, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Produkowane przez nas wywietrzaki – wywietrzniki są wykonane z twardego PCV odpornego na warunki atmosferyczne i promieniowania UV.

Dlaczego warto wybrać nasze produkty?

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz najwyższej jakości naszych produktów, otrzymaliśmy wiele wyróżnień, medali i nagród.

ZOBACZ NASZE WYRÓŻNIENIA